UAB "Viprė"

Įmonės kodas 300648758

PVM kodas LT100002929615

Klaipėdos 161a,Panevėžys

Buveinė .Smėlynės g. 112 C, Panevėžys

Tel. Nr. 8 (45) 589121 

Faksas  8 (45) 401016

Mob. Nr. 8 (655) 28955

E. paštas info@vipre.lt  

Substratai

Durpės - organinės kilmės degioji nuosėdinė uoliena, susidariusi iš pelkių augalijos(kiminai, viržiai, kerpės, meldai ir pan). Durpės dažniausiai susidaro iš didžialapių durpinių samanų (Sphagnum) liekanų. Jos susiformuoja per kelis tūkstančius metų.

Eksploatuojamų durpynų durpės yra aukštapelkinio tipo (dalis Šepetos durpyno, Tyrelio, Alių, Kalniškių durpynai) bei žemapelkinio tipo (Pabalvės, Lebelių, dalis Šepetos durpyno, Aklaežerio durpynai); Žemapelkinėms durpėms priskiriamos labai skirtingos durpių rūšys. Išskiriamos samaninės, žolinio tipo durpės, bei durpės turinčios daug medienos. Dėl šios priežasties (durpių kaitrumo, kurį įtakoja medžio liekanos ir pan) iš žemapelkinio tipo durpių gaminame ypač geros kokybės kurpes kurui; 

Mes visi norime, kad mūsų sodai, daržovės, sodybose esantys dekoratyviniai augalai, būtų patys gražiausi, gėlės vešliausios, žaluma sodriausia. Tačiau ir pačios brangiausios gėlės, augalai nebus vešlūs ir gražūs, jeigu augs bet kokame grunte.

Substratuose yra subalansuotas trąšų ir mikro elementų kiekis atitinkantis augalų poreikius. Į substratą papildomai dedamos medžiagos, gerinančios vandens sugeriamumą ir stabdančios jo išgaravimą. Todėl substratas geriau nei paprastas dirvožemis laiko drėgmę, gėlės, augalai, daržovės ir kita augmenija ilgiau neišdžiūsta, nereikia jų taip dažnai laistyti.Substratuose augantys augalai vešliai auga , ilgai ir gražiai žydi. Trąšos ir mikroelementai parinkti taip, kad augalai lengvai juos įsisavintų. Be to, substratas nereikalauja papildomo paruošimo, prieš naudojimą jį būtina tik sudrėkinti. Substratai tinka ir vejos auginimui, dirvožemio savybių pagerinimui, naudojant durpių mišinį nereikia rūpintis iš kur gauti gero, be piktžolių sėklų, be augalų ligų sukėlėjų ir, žinoma, derlingo grunto arba kaip pagerinti esamą dirvožemį.